
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 35 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 1222
Distributors
pcbx
Unit Price$9.17952
Ext.Price$9.17952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.17952 | $9.17952 |
| 10 | $7.24322 | $72.43220 |
| 25 | $6.76003 | $169.00075 |
| 50 | $6.58455 | $329.22750 |
| 100 | $6.41354 | $641.35400 |
| 300 | $6.07101 | $1821.30300 |
| 500 | $5.74675 | $2873.37500 |
